Hakkımızda

 • Optagon Teknoloji Ankara Merkezli Anahtar Teslim Çözüm Entegratorü olup, yüksek proje deneyimi personelleri ile
  • Siber Güvenlik
  • Donanım-Sistem-Veri Merkezi
  • Biyometrik ve Fiziksel Güvenlik
  • Yazılım Geliştirme

alanlarında faaliyet göstermektedir.

 • Optagon Teknoloji Siber Güvenlik alanında Firewall, IPS, Siber Atak Simülator Yazılımı, Email Gateway, Web Gateway, Endpoint Protection, Endpoint Detection & Response, Server Security, Veri Sınıflandırma, Anti-Oltalama, DNS Firewall, Network Packet Broker, APT , Deception çözümleri sunmaktadır.  Tüm bu ürünlerin tedariği, kurulumu ve teknik desteğini sağlayan Optagon Teknoloji, müşterileri ile yüzde yüz memnuniyet prensibi ile çalışmaktadır.

 

 • Tier 3 ve 4 seviyesi veri merkezi bina ve pasif cihazların tasarımını; sunucu, depolama ve network cihazlarının tedarik ve kurulumunu, sunucu-client ve network sanallaştırma projeleri yanısıra yerli videowall ve ekran sistemlerinin tedarik ve kurulumunu gerçekleştirmektedir. Veri merkezi için network packet broker çözümleri ile optimizasyon sağlamakta, uygulama performans yönetimi ürünü ile performans izleme sorunlarını ortadan kaldırmakta, aynı zamanda saniyeler içinde istenen ana geri dönülmesini sağlayan veritabanı recovery çözümleri de sağlamaktadır.

 

 • Biyometrik ve fiziksel güvenlik alanında ülkemizin en kritik güvenlik kurumlarının kullandığı milli ve yüksek güvenlik seviyeli çözümleri sunmaktayız. Biyometrik (avuç içi- parmak izi – yüz tanıma) kapı ve oda geçiş sistemleri, biyometrik windows logon (username-password kaldırılarak), uygulama logon, kritik oda girişlerinde mantrap tube, biyometrik print güvenliği (yazıcıya dökümü gönderen kişi ile dökümü alan kişinin aynı kişi olduğunun kesinleştirilmesi), veri merkezi kabinetlerinin biyometrik olarak yetki dahilinde kontrol edilmesi çözümleri sağlanmaktadır.

 

 • ATMler ve güvenlik seviyesi üst düzey olması gereken kritik odalarda kırılamayan ve esnek yönetim sağlayan elektronik kilit çözümleri sunulmaktadır. Elektronik kilit çözümleri ile tüm yetkiler ister kişi, ister saat dilimlerinde merkezi olarak yazılımsal-bluetooth eşleme ile yönetilmektedir ve asla kırılamayan bor-metal silindirler ile kilit mekanizması sağlanmaktadır.

 

 • Verilerin güvenli şekilde taşınması veya saklanması için biyometrik imzalarla hashlenerek saklanan Biyometrik Diskler Optagon Teknoloji tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

 

info@optagonteknoloji.com.tr adresine hangi konuda destek istediğinizi bildiren bir eposta atmanız yeterlidir.